Лис Караґез. Людина і звір

Тема

Карел Чапек

Лис Караґез

Коли лис Караґез вчинив вже аж забагато крадіжок, почали люди казати: «Пождіть-но, й той хитрун дочекається: ми скажемо кадімові, мудрому судді, аби той звернув увагу на його нечесно придбані шматочки».

Про те звідав Караґез, почав ходити по базарній площі та вулицях і глаголити: «Увага, людоньки, обережно: супостати змовилися проти нашого кадіма, мудрого судді, обмовляють його та всілякі підступи проти нього замишляють, ба навіть прагнуть вмертвити його індійською отрутою. Але я, Караґез, нікому не дам скривдити мого незрівнянного кадіма. Клянуся Аллахом, ніхто так не дбає про справедливість і особливо про суддю, як-от Караґез. Скажіть кадімові, що Караґез його боронить і не дає скоїтися лиху.

Чули то люди, качали головами й мовили: «Хитрим та підлим є Караґез. Навіть якщо ми його зараз за нечесно отримані шматки погонимо перед очі кадіма, хіба він отримає покарання, на яке заслуговує? Чи не можна навіть і мудрого керівника підкупити промовами? Якщо отаке лис вигукує, то нам судді проти його крадіжок не допоможуть».

Отаке було в старі часи.

Помогите Вашим друзьям узнать о библиотеке